Arrestohet 19-vjeçari, kishte grabitur pesë banesa në Durrës - Bota Sot
Arrestohet 19-vjeçari, kishte grabitur pesë banesa në Durrës

Durrësi

Arrestohet 19-vjeçari, kishte grabitur pesë banesa në Durrës

Më: 1 mars 2019 Në ora: 16:57
Ilustrim

Një 19-vjeçar me iniciele L.D., nga qyteti i Durrësit ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se ka kryer vjedhje në pesë banesa të ndryshme.

Sipas policisë vjedhjet janë kryer në periferi të Durrësit kryesisht gjatë orëve të natës.

Gjatë muajit dhjetor 2018, janar dhe shkurt 2019, në lagjen nr. 14 Durrës ka vjedhur pesë banesa ku ka marrë varese floriri, televizorë, fshesë me korent, aparate celular, rroba, tapete e sende të tjera.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, në ngarkim të shtetasit L.D., për veprën penale " Vjedhja", parashikuar në nenin 134/2 të Kodit Pena

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...