Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve - Bota Sot
Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Durrësi

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Më: 14 mars 2019 Në ora: 19:12
Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Takimi me të rinjtë dhe pedagogët është mbajtur në Pallatin e Kulturës në Durrës, ku Basha zhvilloi bashkëbisedim për problemet, me të cilat përballen ata, të cilat siç tha Basha, nuk gjeten zgjidhje nga pakti për universitetin “pasi ky i fundit doli një mashtrim i madh”.

Basha u bëri thirrje studentëve e pedagogëve që të bashkohen në protestën e 16 marsit, siç tha ai “kundër qeverisë së krimit dhe Parlamentit ilegal”.

“Të gjithë bashkë, që shqiptarët mos të arratisen drejtë Evropës për një jetë më të mirë, por vetë Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve”, tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...