Durrës, kushte moderne në spitalin rajonal - Bota Sot
Durrës, kushte moderne në spitalin rajonal

Durrësi

Durrës, kushte moderne në spitalin rajonal

Më: 18 mars 2019 Në ora: 10:53
Ilustrim

Në spitalin rajonal të Durrësit, po krijohen mundësi për familjarët të presin në kushte të përshtatshme, teksa pacientët marrin shërbimin e nevojshëm mjekësor.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu është shprehur e vendosur për zbatimin e regjimit të ri të disiplinës në spitale.

“Të vendosur të zbatojmë regjimin e ri të disiplinës në spitale. Në spitalin rajonal të Durrësit po krijohen mundësi për familjarët të presin në kushte të përshtatshme, teksa pacientët marrin shërbimin e nevojshëm mjekësor. Të respektojmë rregullat”, -thotë Manastirliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...