Gjendet një breshkë gjigante dhe shumëvjeçare në brigjet e Durrësit - Bota Sot
Gjendet një breshkë gjigante dhe shumëvjeçare në brigjet e Durrësit

Durrësi

Gjendet një breshkë gjigante dhe shumëvjeçare në brigjet e Durrësit

Më: 20 prill 2019 Në ora: 13:45
Pamje nga video

Një breshkë gjigande shumëvjeçare është shfaqur në dregun e detit të Durrësit.

Mësohet se kafsha ujore është gjetur nga peshkatarët dhe kalimtarët në shëtitoren ‘Taulantia’ në lagjen nr 1. e pajetë. Ajo peshon rreth 70 kg.

Është rasti i dytë  brenda javës pasi disa ditë më parë doli një tjetër breshkë po në këtë zonë. Këto breshka janë pasuri natyrore për ujërat tona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...