Shkrihet ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës. Ikin dy drejtorët, ja emri i ri që drejton Kadastrën - Bota Sot
Shkrihet ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës. Ikin dy drejtorët, ja emri i ri që drejton Kadastrën

Durrësi

Shkrihet ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës. Ikin dy drejtorët, ja emri i ri që drejton Kadastrën

Më: 8 maj 2019 Në ora: 11:55
Durrës

Shkrihet ALUIZNI dhe ZRPP në Durrës. Panorama raporton se paraditen e sotme eshte emëruar drejtori i Agjencisë Shtetërore te Kadastrës, ne Drejtorine Rajonale te Durrësit.

Dy drejtuesit aktuale, Arben Isaku i ALUIZNI-t të Durrësit dhe kreu i Hipotekes, ZRPPP, Florian Alimadhi jane liruar nga detyra qe mbanin.

Vendin e tyre e ka zene Liridon Pula drejtor i ASHK-se. Prezantimi i drejtuesit të ri është bërë nga Drejtori i Përgjithshëm Erion Zoto. Theksojme se Pula, drejtori i ri i ASHK-së vjen nga Tirana.

Nderkohe qe si ZRPP në Durrës ashtu edhe ALUIZNI, u përfshinë në skandale të njëpasnjëshme për shkak të akuzave të ngritura për korrupsion nga prokuroria për zyrtarë të këtyre institucioneve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...