50 doza marihuane në shtëpi, arrestohet i riu në Durrës - Bota Sot
50 doza marihuane në shtëpi, arrestohet i riu në Durrës

Durrësi

50 doza marihuane në shtëpi, arrestohet i riu në Durrës

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 13:44
Foto ilustrim

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Prita”, ku u arrestua në flagrancë shtetasi F.B., 29 vjeç, banues në Durrës.

Specialistët për Hetimin e  Narkotikëve kishin siguruar  informacione në rrugë operative, se ai shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

rreth 50 doza lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë;

një peshore elektronike.

Materialet i kaluan  Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...