Ekipi i inxhinierëve përfunduan vlerësimin strukturor të 14 ndërtesave në Durrës

Durrësi

Ekipi i inxhinierëve përfunduan vlerësimin strukturor të 14 ndërtesave në Durrës

Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 12:43
Foto ilustrim

Ambasada Amerikane ka njoftuar që ekipi i inxhinierëve ka mbaruar vlerësimin strukturor të 14 ndërtesave në Durrës.  

Ndërkohë që në njoftimin e Ambasadës Amerikane thuhet që Zyra për Ndihmë të Jashtme në raste Fatkeqësish e USAID në Shqipëri vazhdon të mbështesë përpjekjet për ndihmë ndaj tërmetit të 26 nëntorit.

Dje, partneri i tyre vendor, Kryqi i Kuq Shqiptar shpërndau ushqime, batanije dhe artikuj higjiene për 70 familje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat