Shembet me shpërthim ndërtesa katër katëshe në Shkozet të Durrësit - Bota Sot
Shembet me shpërthim ndërtesa katër katëshe në Shkozet të Durrësit

Durrësi

Shembet me shpërthim ndërtesa katër katëshe në Shkozet të Durrësit

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 14:47
Foto ilustrim

Është shembur pak më parë një godinë katër katëshe në Shkozet me shpërthim të kontrolluar.

Ndërtesa ashtu si edhe të tjerat e shembura më herët ishte cilësuar si e pabanueshme nga ekspertët pas tërmetit me magnitudë 6.4 më 26 nëntor.

Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme strukturore në godinat që ndodhen në Shkozet, ndaj dhe Shtabi i Emergjencave ka vendosur shembjen e saj.

Ditë më parë në Durrës u shemben me eksploziv tre pallate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat