Tërmeti goditi Durrësin në orët e para të vitit 2020 - Bota Sot
Tërmeti goditi Durrësin në orët e para të vitit 2020

Durrësi

Tërmeti goditi Durrësin në orët e para të vitit 2020

Më: 1 janar 2020 Në ora: 09:52
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.2 Ballë i shkallës Rihter ra në detin Adriatik në orët e para të datës 1 janar 2020.

Tërmeti ra rreth orës 3 e 53 tq mëngjesit me një thellësi 10 kilometër në detin Adriatik.

Këto janë pas lëkundje të tërmetit që goditi Shqipërinë me 26 nëntori, i cili fatkeqësisht la 51 viktima dhe mijëra shtëpi të shkatërruara.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat