Në Durrës 11 anëtarët e një familjeje rezultojnë të infektuar me koronavirus

Durrësi

Në Durrës 11 anëtarët e një familjeje rezultojnë të infektuar me koronavirus

Më: 31 mars 2020 Në ora: 14:59
Foto ilustrim

Durrësi shënoi rritjen më të madhe të rasteve me koronavirus, pas Tiranës, me plot 26 të infektuar.

12 raste pozitive me koronavirus, janë zbuluar në 24 orët e fundit, u shpreh Ministria e Shëndetësisë

11 prej 12 rasteve të reja janë familet e tre vëllezërve me banim në Durrës. Anëtarëve të familjes u është marrë tampon dje dhe është sjellë në Tiranë për analizë. Ata ndodhen të vetëkarantinuar në banesë dhe janë infektuar nga një person që ishte kthyer nga Italia.

Dyshohet se edhe anëtarë të tjerë të familjes mund të jenë të infektuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat