Këshilli Bashkiak Durrës miraton Emirjana Sako si kryetare të bashkisë

Durrësi

Këshilli Bashkiak Durrës miraton Emirjana Sako si kryetare të bashkisë

Më: 23 prill 2020 Në ora: 15:31
Durrësi

Emirjana Sako ka marrë detyrën si kryetare e bashkisë Durrës, pas dorëheqjes së Zhuljen Varfaj. Sako është miratuar me vendim të Këshillit Bashkiak në një mbledhje të zhvilluar me mjetet e komunikimit elektronik

Emirjana Sako u propozua nga dy grupet e këshillit bashkiak dhe u miratua me unanimitet. Tashmë Sako është kryetare e Bashkisë së Durrësit.

Po kështu këshilli bashkiak miratoi edhe disa vendime të tjera të rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat