Durrësi pret sezonin! Përgatitjet në pritje të hapjes, shpresa te pushuesit nga rajoni

Durrësi

Durrësi pret sezonin! Përgatitjet në pritje të hapjes, shpresa te pushuesit nga rajoni

Më: 6 maj 2020 Në ora: 16:05
Foto ilustrim

Kreu i shoqatës së turizmit në Durrës, Eduard Xhepa e sheh të ardhmen e turizmit këtë verë, me plazhistët nga rajoni.

“Nuk ka rezervime të reja. Ky sezon do jetë spontan, me klientë e turistë vendas. Synojmë rajonin, Kosovën, më tej në Mal të Zi e Bosnjë”, shprehet Xhepa.

Sipas Xhepës, përgatitjet këtë vit do të kenë kosto më të madhe për shkak të zbatimit të masave të reja, por nuk pret lëvizje në çmime.

“Çmimet nuk do kenë rritje edhe pse klientë do kemi më pak dhe masat na rrisin kostot”, sqaron ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat