​Tahiri: Durrësi po bën përgatitjet por sezoni turistik nuk do të jetë si gjithmonë

Durrësi

​Tahiri: Durrësi po bën përgatitjet por sezoni turistik nuk do të jetë si gjithmonë

Më: 11 maj 2020 Në ora: 08:14
Durresi

Nënkryetari i Durrësit, Florian Tahiri tha se për shkak të Covid-19, nuk do të ketë një sezon turistik si gjithmonë dhe numri i turistëve nuk do të jetë si gjithmonë.

Ai tha se bizneset kanë nisur përgatitjet dhe kanë shpresë që qytetarët e Kosovës do të vinë dhe t’i kryejnë pushimet në Durrës.

Tahiri tha se do të ketë disa masa pa i përket distancimit por plani turistik akoma nuk është mbyllur.

“Plani është në përfundim dhe do të ketë informacion të mjaftueshëm se si do të bëhet plazhi në këtë vit”, tha ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat