Regjistrohen lëkundje të tjera tërmeti në Durrës/ Ja sa ishte magnituda

Durrësi

Regjistrohen lëkundje të tjera tërmeti në Durrës/ Ja sa ishte magnituda

Më: 22 maj 2020 Në ora: 11:39
Ilustrim

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në Durrës gjatë ditëve të fundit. Sipas Institutit Europian të Sizmiologjisë, EMSC, pak  minuta më parë është regjistruar një lëkundje 3.2 ballë në zonën Hamallaj, 13 km larg Shijakut dhe 29 km larg Tiranës, me thellësi 2 km.

Termeti në Durrës

Edhe gjatë ditës së djeshme, Durrësi u godit nga një lëkundje e shkallës 3 rihter, me epiqendër në veri të qytetit dhe thellësi 10km.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat