Masat antiCovid/ Policia e Durrësit nis kontrollet e ashpra, gjobit tre shoferë

Durrësi

Masat antiCovid/ Policia e Durrësit nis kontrollet e ashpra, gjobit tre shoferë

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 21:48
Foto

Tre drejtues mjetesh janë ndaluar nga policia Durrës, e cila është angazhuar e gjitha në rrugë, në zbatim të kufizim-orarit të vendosur ndaj Covid 19.

Drejtori i policisë së Durrësit në një komunikim për Neës24 tha se e gjithë policia e qytetit bregdetar është angazhuar për kontroll në të gjitha ambientet dhe rrugët gjatë orës policore. Nuk ka asnjë lokal të hapur pas orës 20:00, ndërsa qytetarët janë futur brenda shtëpive të tyre.

Durrësi është tërësisht bosh ndërsa qetësinë e prishin vetëm makinat e policisë në patrullim dhe ambulancat që shkojnë në spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat