Durrës/ Shifrat ‘e frikshme’ të infektimeve, qytetarët presin në radhë për bërjen e tamponit

Durrësi

Durrës/ Shifrat ‘e frikshme’ të infektimeve, qytetarët presin në radhë për bërjen e tamponit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 12:25
Qytetarët në radhë për vaksina

Një rritje e lartë infektimesh me Covid është shënuar ditët e fundit në vendin tonë, ndërsa vetëm ditën e djeshme u regjistruan 2,832 raste të reja dhe 6 humbje jete.

Edhe numri i testimeve të kryera ka qenë i lartë në javët e fundit, ashtu siç mund të shihni edhe në pamje që në Durrës qytetarët po qëndrojnë në radhë për kryerjen e tamponit PCR.

Frika se mund të infektohen me Covid është rritur, ndërsa kujtojmë se Durrësi mban vendin e katërt si qyteti me më shumë infektime, saktësisht 1,565 raste aktive.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 130 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat