Zgjedhjet lokale në Durrës/ Materialet zgjedhore po shpërndahen

Durrësi

Zgjedhjet lokale në Durrës/ Materialet zgjedhore po shpërndahen

Më: 5 mars 2022 Në ora: 18:26
Foto ilustrim

Në Durrës po vijon shpërndarja e bazës materiale nga KZAZ-të për Qendrat e Votimit ku do të votohet për zgjedhjet e pjesshme vendore.

Durrësi është një nga 6 bashkitë ku do të votohet më 6 mars për zgjedhjen e kryetarit të bashkisë.

Në të gjithë bashkinë e Durrësit janë 337 qendra votimi, ndërsa të drejtën e votës e kanë 262 mijë zgjedhës.

Kandidatët për kryetar bashkie janë Emiriana Sako nga Partia Socialiste, Luan Hoti nga Partia Demokratike dhe Ardian Muka nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat