Durrës/ I dënuar me dy vite burg për mashtrim, arrestohet 53-vjeçari i shpallur në kërkim

Durrësi

Durrës/ I dënuar me dy vite burg për mashtrim, arrestohet 53-vjeçari i shpallur në kërkim

Më: 24 prill 2022 Në ora: 13:42
Foto ilustrim

Një 53-vjeçar i shpallur në  kërkim është arrestuar nga policia e Durrësit.

Arben Kupi, 53 vjeç, banues në Tiranë ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me 2 vjet burgim, për mashtrim.

Gjykata e Apelit Tiranë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, e cila e ka dënuar  këtë shtetas, me 2 vjet burgim, për veprën penale “Mashtrimi”.

Pas denoncimeve të tjera të bëra nga qytetarët, për mashtrime nga ky shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë, në mars të vitit 2021, i ka caktuar atij masën e sigurisë "Arrest në burg", për njëjtën vepër penale.

Materialet shtesë i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat