Humbi jetën në tragjedinë e trefishtë në fundjavë, homazhe në Durrës për studenten e shkëlqyer

Durrësi

Humbi jetën në tragjedinë e trefishtë në fundjavë, homazhe në Durrës për studenten e shkëlqyer

Më: 30 maj 2022 Në ora: 16:01
Sidorela Kola

Homazhe në Durrës për Sidorela Kolën, studenten e shkëlqyer të Universitetit “Aleksandër Moisiu”, që humbi jetën në tragjedinë e trefishtë që preku familjen e saj, në Fushë-Arrëz, në fundjavë.

Familja Kola humbi nënën dhe dy vajzat e saj, ndërsa Fakulteti i Biznesit pranë UAMD, ku ajo ishte studente e degës Bankë-Financë ka bërë homazhe në hollin e godinës universitare duke shprehur hidhërimin për ikjen e parakohshme të saj dhe nënës e motrës. Gjatë homazheve është marrë dhe nisma e mbledhjes së kontributeve për familjen Kola që humbi në një ditë tri anëtare të saj.

Në një postim në rrjetet sociale, Fakulteti i Biznesit teksa shpreh tronditjen e thellë dhe ngushëllimet për familjen shkruan se Sidorela ishte “një studente e shkëlqyer që fati deshi mos të jetë më pranë nesh. Të gjithë ne, dekanati i fakultetit, çdo lektor, shokë, miq të saj i shprehim ngushëllime familjes fatkeqe. Paqe në botën e përtejshme për ty Sidorela dhe pjesëtarët e familjes tënde!”.

Nisma është mbështetur dhe nga rektorja e UAMD-së e cila i ka bërë thirrje të gjithëve, edhe pedagogëve dhe studentëve të fakulteteve të tjera t’i bashkohen mbledhjes së kontributeve për familjen Kola, ndërsa “mendjet dhe lutjet e të gjithëve janë me ta”.

Homazhet dhe mbledhja e kontributeve nga pedagogët dhe studentët do të vazhdojnë edhe paraditen e së martës, ndërsa një përfaqësi e studentëve dhe dekanatit do të bëjnë më pas vizitën e ngushëllimit pranë familjes në Fushë-Arrëz ku do të dorëzojnë dhe kontributet e mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat