Zjarr në varrezat e Durrësit, shkak dyshohet ndezja e qirinjve nga familjarët

Durrësi

Zjarr në varrezat e Durrësit, shkak dyshohet ndezja e qirinjve nga familjarët

Më: 19 korrik 2022 Në ora: 16:35
Foto ilustrim

Një vatër e re zjarri është shfaqur në varrezat e Durrësit.

Një vatër e re zjarri është shfaqur në varrezat e Durrësit.

Temperaturat e larta dhe ndezja e qirinjve nga familjarët që shkojnë të kujtojnë të dashurit e tyre dyshohet të jetë shkaku i zjarrit të rënë në varreza ditën e sotme.

Një pjesë e bimësisë që ka mbirë mes varreve ka marrë flakë dhe është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të vënë nën kontroll situatën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat