Dështon atentati me armë zjarri, zbardhet kush është personi që i shpëtoi plumbave

Durrësi

Dështon atentati me armë zjarri, zbardhet kush është personi që i shpëtoi plumbave

Më: 13 shtator 2022 Në ora: 11:01
Foto ilustrim

Një atentat ka ndodhur në zonën e plazhit të Durrësit një ditë më parë.  

Për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, ndërsa dyshohet se atentati është bere me snajper. 

Mediat raportojnë se objektivi i atentatit ka qenë Akil Nerjaku, i cili është qëlluar sapo ai ka dalë nga një makinë “Benz”.

Mësohet se Nerjaku është person me precedent penal.Policia ende nuk ka dalë me një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat