Porti Durrësit/ Fshehu në furgon 16,670 euro, hetohet në gjendje të lirë 48-vjeçari

Durrësi

Porti Durrësit/ Fshehu në furgon 16,670 euro, hetohet në gjendje të lirë 48-vjeçari

Më: 17 nëntor 2022 Në ora: 16:19
Foto ilustrim

Një 48-vjeçar, i cili tentoi të kalonte në Portin e Durrësit 16,670 euro të padeklaruara, është vënë në pranga.

Pas kontrolleve të detajuara që u kryen, nga policia, u vu re se shtetasi me iniciale F. V. i kishte fshehur paratë në fugonin që drejtonte.

Paratë e gjetura janë sekuestruar, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe i sendeve me vlerë në kufi”.

Njoftimi policisë:

Port Durrës / Evidentohet dhe goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në PKK Port Durrës.

Fshehu në furgonin që drejtonte, 16 670 euro, me qëllim mosdeklarimin e tyre në PKK Port Durrës, procedohet penalisht 48-vjeçari dhe sekuestrohet shuma e parave.

Shërbimet e PKK Port Durrës, në kuadër të kontrolleve të pandërprera për goditjen e paligjshmërive në kufi, në cilëndo formë të shfaqjes së tyre, bazuar në analizën e riskut dhe në kontrollet me përzgjedhje, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjetin furgon, me drejtues shtetasin F. V.

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën të fshehura në automjetin që drejtonte ky shtetas dhe sekuestruan 16 670 euro, të padeklaruara nga 48-vjeçari, sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Durrës referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. V., 48 vjeç, banues në Vlorë, për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe i sendeve me vlerë në kufi”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat