“Kërdi gjobash në Durrës, ja çfarë po bëhet…” - Bota Sot
“Kërdi gjobash në Durrës, ja çfarë po bëhet…”

Durrësi

“Kërdi gjobash në Durrës, ja çfarë po bëhet…”

Më: 30 korrik 2017 Në ora: 18:46
Durres

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka shkruar një status në profilin e tij në “Facebook”, ku thekson se zyrtarët tatimorë janë duke bërë kërdi me gjoba në Durrës, edhe në biznese që nuk kanë xhiro të madhe ditore.

Statusi i Berishës:

Epidemi gjobash në Durrës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

“Përshëndetje doktor. Doja t’ju njoftoja për një fushatë gjobëvënie që ka nisur në plazhin e Durrësit nga ana e strukturave tatimore lokale dhe qendrore. Disa bizneseve të vogla kryesisht fast food dhe bare që s’kanë punë fare këtë sezon sapo u vendosën gjobë për një birrë apo kafe në masën 5 0000 lekë. Turp. Mbahet shteti me gjoba selektive.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test