Tragjedia e Durrësit, trinjakët ishin autikë, nëna shtrohet në spital - Bota Sot
Tragjedia e Durrësit, trinjakët ishin autikë, nëna shtrohet në spital

Durrësi

Tragjedia e Durrësit, trinjakët ishin autikë, nëna shtrohet në spital

Më: 22 shtator 2017 Në ora: 15:19
Ata kishin vështirësi në komunikim dhe dëgjim, e për këtë arsye i nënshtroheshin një terapie të veçantë.

Pas ngjarjes së rëndë, Klan Plus mëson se trejankët Konçi trajtoheshin cdo të hënë në qendrën e mirërritjes dhe zhvillimit në Kombinat të Tiranës.

Ata kishin vështirësi në komunikim dhe dëgjim, e për këtë arsye i nënshtroheshin një terapie të veçantë.

Jashtë kamerave dhe në ruajtje të sekretit mbi specifikat e trajnimit për vogëlushët, mjekja na njeh me problematikën e tyre, por mbi të gjitha në vështirësitë dhe sakrificat e nënës për të kapërcyer këtë problem shëndetësor të fëmijëve të saj të mitur.

Ndërkohë, psikologët që prisnin edhe këtë të hënë të fundit të takonin vogëlushët, e cilësojnë një nënë të përgjegjshme dhe gjithmonë në gatishmëri për t’iu përgjigjur nevojave që kishin fëmijët e saj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test