AKU zbulon një fabrikë pijesh dhe detergjentësh kontrabandë në Nikël - Bota Sot
AKU zbulon një fabrikë pijesh dhe detergjentësh kontrabandë në Nikël

Durrësi

AKU zbulon një fabrikë pijesh dhe detergjentësh kontrabandë në Nikël

Më: 5 nëntor 2017 Në ora: 13:44
Ilustrim

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjetur një fabrikë pijesh dhe detergjentësh kontrabandë në Nikël të Durrësit.

Mësohet se 20 inspektorët që kanë marrë pjesë në aksion, gjatë kontrolleve kanë zbuluar etiketa të falsifikuara.

Bëhet me dije që pas përfundimit të aksionit, AKU do të dal me një njoftim zyrtar, ku do të jepen detaje në lidhje me fabrikën dhe me aksionin e zhvilluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test