Betoni hyn brenda në det, ja gjendja tek Ura e Dajlanit - Bota Sot
Betoni hyn brenda në det, ja gjendja tek Ura e Dajlanit

Durrësi

Betoni hyn brenda në det, ja gjendja tek Ura e Dajlanit

Më: 16 prill 2018 Në ora: 09:01
Durres

Plazhet e Durrësit njihen si ndër më të betonizuarat në Shqipëri.

Dikur të karakterizuara nga rëra e butë dhe pishat e dendura, sot vendin e tyre e kanë zënë kryesisht pallatet, që u ndërtuan pikërisht duke i marrë gjelbërimin pushuesve.

Fotot e bëra në plazhin pranë Urës së Dajlanit në Durrës.

Image

Por betonizimi nuk është ndalur vetëm te ndërtimi i pallateve gjigandë brenda vijës së rërës.

Në fakt, në këto foto shihet se në zonën e Urës së Dajlanit, betoni ka hyrë deri brenda në det, duke vendosur një barrikadë ndërmjet bregut dhe ujit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test