Dorëheqje e papritur! Ikën pa motiv drejtori i Spitalit të Durrësit - Bota Sot
Dorëheqje e papritur! Ikën pa motiv drejtori i Spitalit të Durrësit

Durrësi

Dorëheqje e papritur! Ikën pa motiv drejtori i Spitalit të Durrësit

Më: 18 prill 2018 Në ora: 22:56
Spitali Rajonal Durrës

Ka dhënë dorëheqjen në mënyrë krejt të papritur drejtori i Spitalit Rajonal Durrës.

Alban Ramohitaj, njëkohësisht dhe kryetar i Këshillit Bashkiak të Durrësit, mësohet se ka dhënë dorëheqjen të mërkurën, duke shkaktuar mjaft habi pasi njihet për mbështetjen që gëzon në Partinë Socialiste dhe kryesisht nga kryetari de facto i kësaj force politike në Durrës, Vangjush Dako.

Ky largim nga detyra nuk është argumentuar ende prej tij, ndërsa vjen vetëm pak ditë pas vizitës që ministrja Ogerta Manastirliu bëri në Spitalin e Durrësit, ku deklaroi nisjen e disa investimeve të rëndësishme në këtë spital dhe spitale të tjera rajonale në vend.

Më shumë se dorëheqje duket një vendim i detyruar, ndërkohë që Ramohitaj ishte fituesi i konkursit të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë për spitalin e Durrësit.

Pas këtij largimi të papritur pritet që vendin e mbetur bosh ta plotësojë kandidati që zuri vendin e dytë në konkursin për drejtues, mjekja Nadire Kërtusha Jani, që aktualisht mban detyrën e shefes së repartit infektiv në këtë spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test