Betoni po “mbyt” pushimet e qytetarëve në Durrës - Bota Sot
Betoni po “mbyt” pushimet e qytetarëve në Durrës

Durrësi

Betoni po “mbyt” pushimet e qytetarëve në Durrës

Më: 22 prill 2018 Në ora: 18:47
Durrës

Pushuesit në plazhin e Durrësit janë shtuar dhe temperaturat e larta u kanë afruar mundësi për të hyrë në det. Por mbërritja deri në bregdet ka qenë e vështirë për shkak të trafikut.

Më pak beton. Këtë duan pushuesit në plazhin e Durrësit. Të shumtë në numër ata kanë mbërritur këtë fundjavë në bregdet për të kaluar një ditë ndryshe.

Temperaturat e larta i kanë nxitur të futen në ujë për t’u larë. Dikush tjetër ka preferuar vetëm shëtitje.

Por mbërritja deri këtu ka qenë e mundimshme për pushuesit.

Thuajse të gjithë rrugët janë përballur me një trafik të rënduar.

Në të njëjtën situatë mbeten edhe segmente të tjera rrugore. Autostrada Tiranë-Durrës, Maminas- Gjiri i LaLëzit si dhe rruga dytë orë në drejtim të Kavajës është përballur me lëvizjen më të madhe të automjeteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test