Makina del nga rruga për shkak të lagështirës, plagoset çifti i bashkëshortëve - Bota Sot
Makina del nga rruga për shkak të lagështirës, plagoset çifti i bashkëshortëve

Durrësi

Makina del nga rruga për shkak të lagështirës, plagoset çifti i bashkëshortëve

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 11:08
Vendi i ngjarjes

Një mjet ka dalë nga rruga paraditen e sotme e për pasojë kanë marrë dëmtime të lehta një çift bashkëshortësh.

Ngjarja ka ndodhur pranë mbikalimit në aksin Bulqizë- Qafë e Buallit, ku 58-vjeçari A. I duke drejtuar mjetin e tij tip Opel ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga. Për pasojë kanë marrë dëmtime të lehta dhe ai dhe bashkëshortja pasagjere, Z.I., 52 vjeçe.

Bashkëshortët nga Durrësi po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Bulqizës jashtë rrezikut për jetën.

Nga veprimet paraprake të kryera dyshohet se aksidenti ka ndodhur si pasojë e lagështisë në rrugë nga reshjet e shiut. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test