Shiu bllokon kanalizimet në Durrës, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe - Bota Sot
Shiu bllokon kanalizimet në Durrës, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

Durrësi

Shiu bllokon kanalizimet në Durrës, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 09:38
Durrës

Kanë mjaftuar pak reshje shiu mëngjesin e sotëm, që në qytetin e Durrësit të përmbyten disa nga rrugët.

Bllokimi i pusetave ka bërë që të dalin në siperfaqe edhe ujërat e zeza. Situata më e rënduar është në rrugën Egnatia dhe atë Mujo Ulqinaku.

Kanalizmiet në qytetin e Durrësit janë shndërruar në problematikë, pasi përmbytjet bëhen të zakonshme gjithmonë kur bie shi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...