OAK përshëndetë vendimin e Qeverisë së Kosovës për pikën doganore në Durrës - Bota Sot
OAK përshëndetë vendimin e Qeverisë së Kosovës për pikën doganore në Durrës

Ekonomi

OAK përshëndetë vendimin e Qeverisë së Kosovës për pikën doganore në Durrës

Më: 16 janar 2019 Në ora: 10:59
Oda e Afarizmit të Kosovës

Oda e Afarizmit të Kosovës përshëndetë fillimin e punës të Doganës së Kosovës në Portin e Durrësit e cila ka ardhë pas vendimit të marrë në mbledhjen e dy qeverive shqiptare të bërë me datën 26 nëntor në Pejë.

OAK hapjen e kësaj pike doganore e konsideron si ndihmë të madhe për bizneset. Me anë të këtij vendimi të dy qeverive, do të rritet shpejtësia e ardhjes së produkteve dhe zvogëlimi i vonesave në arritjet e produkteve nga jashtë deri në Kosovë.

Gjithashtu bizneset do të kenë një kosto prej disa miliona me pak si dhe porti i Durrësit do të behët shumë me atraktiv për bizneset tona.

OAK beson shumë se vendimi i marrë nga Kryeministri Haradinaj qe ky vit të shpallet si vit i zhvillimit ekonomik të vendit, do të pasohet edhe nga shumë vendime të tjera të cilat janë jashtëzakonishtë të nevojshme për vendin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...