Shala: Kosovës po i vjen investimi i huaj më i madh që nga pas lufta - Bota Sot
Shala: Kosovës po i vjen investimi i huaj më i madh që nga pas lufta

Ekonomi

Shala: Kosovës po i vjen investimi i huaj më i madh që nga pas lufta

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 12:11
Pamje nga takimi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka njoftuar se sot për herë të parë Komisioni për Investime Strategjike dha rekomandimin për dhënien e statusit të Investitorit Strategjik kompanisë “Sowi Kosovo LLC” nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

Sipas tij, Kosovës po i vjen investimi i huaj direkt më i madh që nga pas lufta, në vlerë prej 169 milionë eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...