BB demanton: Nuk kemi publikuar raport mbi pagat e kryeministrave në rajon - Bota Sot
BB demanton: Nuk kemi publikuar raport mbi pagat e kryeministrave në rajon

Ekonomi

BB demanton: Nuk kemi publikuar raport mbi pagat e kryeministrave në rajon

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:25
Banka Botërore

Gjatë disa ditëve të kaluara, disa media në Kosovë, por edhe në vende tjera në rajon, kanë raportuar për pagat e kryeministrave të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, duke pohuar se të dhënat krahasuese janë të bazuara në një raport të paspecifikuar të Bankës Botërore.

Banka Botërore dëshiron të sqarojë se nuk ka publikuar apo prodhuar asnjë raport apo analizë të tillë.

Banka Botërore zhvillon analiza të rregullta të zhvillimeve, gjasave, dhe politikave ekonomike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, dhe këto mund të përfshijnë analiza të pagave mesatare në vendet e rajonit, por asnjë raport i këtij institucioni nuk fokusohet në pagat e kryetarëve të shteteve apo qeverive, përfundon deklarata. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...