Këto janë koeficientet e rrogave në Ligjin për Pagat - Bota Sot
Këto janë koeficientet e rrogave në Ligjin për Pagat

Ekonomi

Këto janë koeficientet e rrogave në Ligjin për Pagat

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 20:42
Ilustrim

A do ta dekretojë apo do ta kthejë mbrapa Ligjin për Pagat numri një i shtetit, Hashim Thaçi? Natyrisht se përgjigjen përfundimtare në këto pyetje do ta marrim brenda pak ditësh.

Por janë me mijëra punëtorë të sekrorit publik që janë të paknaqur me këtë ligj, pasi që nuk janë përfaqësuar gjatë hartimit të tij, që i kanë varë shpresat tek Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Disa sindikata të disa kategorive të ndryshme të këtyre punonjësve i kanë bërë thirrje të drejtpërdrejta Presidentit që të mos e dekretojë këtë ligj dhe ta kthejë prapa.

Mediat vendo kanë publikuar shtojcën tabelore me koeficientet përfundimtar që është miratuar në Kuvend, e cila është pjesë e ligjit të kundërshtuar dhe që është përcjellur në Presidencë gjatë ditës së sotme, 12 shkurt. Sipas tij vlera e koeficientit është 239.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...