Murtezaj: ATK e pakompromisë në luftimin e ekonomisë joformale - Bota Sot
Murtezaj: ATK e pakompromisë në luftimin e ekonomisë joformale

Ekonomi

Murtezaj: ATK e pakompromisë në luftimin e ekonomisë joformale

Më: 8 mars 2019 Në ora: 12:13
Murtezaj: ATK e pakompromisë në luftimin e ekonomisë joformale

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj me bashkëpunëtor është pritur në takim nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Rashit Qalaj, me të cilin diskutuan rreth bashkëpunimit të deritanishëm, me theks të veçantë intensifikimin e bashkëpunimit në të ardhmen.

Drejtori Murtezaj ka thënë se shumë aktivitete të ATK-së janë gati të pamundura pa asistimin e Policisë së Kosovës, andaj në mënyrë që të vazhdohet edhe më fuqishëm në luftimin dhe parandalimin e dukurive negative mbështetja e policisë është e domosdoshme.

Nga ana tjetër, drejtori Qalaj ka ofruar përkrahje të plotë për ATK-në, për të qenë të pakompromisë në parandalimin dhe luftimin e të gjitha dukurive që ndërlidhen me ekonomin joformale.

Sipas një komunikate të ATK-së, është e përkushtuar të parandalojë dhe ta luftojë shmangien tatimore, si dhe çdo vepër tjetër penale që lidhet me tatimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...