Prada humbi 860 milionë dollarë të vlerës së tregut - Bota Sot
Prada humbi 860 milionë dollarë të vlerës së tregut

Ekonomi

Prada humbi 860 milionë dollarë të vlerës së tregut

Më: 18 mars 2019 Në ora: 13:23
Foto ilustrim

Aksionet e Prada pësuan rënie në nivelin më të ulët që nga viti 2016, pasi ngadalësimi i konsumit kinez ka rezultuar në rënien e papritur të fitimeve vjetore të shtëpisë së modës italiane.

Marka luksoze e modës, e listuar në bursën e Hong Kongut, i atribuoi një rënie shitjesh në Azi për shpenzimet e kufizuara kryesisht të turistëve kinezë në Hong Kong dhe Makao për shkak të dobësimit të juanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...