Një pjesë e “Trepçës” mund të privatizohet - Bota Sot
Një pjesë e “Trepçës” mund të privatizohet

Ekonomi

Një pjesë e “Trepçës” mund të privatizohet

Më: 19 mars 2019 Në ora: 10:06
Foto ilustrim

“Së fundi ishim në Kanada, dhe kompanitë atje e njohin mirë “Trepçën”, kjo ndërmarrje ka emër të madh, kudo në botë dhe si e tillë ofron potencial të madh për thithjen e investitorëve të huaj që janë më rëndësi për Kosovën”, tha Lluka në emisionin “Subvencion”, në Radio Televizionin e Kosovës.

Ai bëri me dije se pas regjistrimit që i është bërë kësaj ndërmarrje si shoqëri aksionare, do të bëhet regjistrimi edhe i rezervave, e jo të flasim për shifrat të viteve ’70. “Qëllimi ynë që një pjesë të aksioneve që i mban qeveria, jo të punëtorëve të shkojmë qoftë me privatizim apo të japim në menaxhim në ndarje me ndonjë kompani private, kjo është një formë për të zhvilluar ndërmarrjen”, tha ai.

Lluka tha se së shpejti “Trepça”, do të ketë edhe menaxhmentin e kompletuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...