M&Sillosi zgjeron aktivitetet e saj eksportuese në tregun e lindjës së afërt - Bota Sot
M&Sillosi zgjeron aktivitetet e saj eksportuese në tregun e lindjës së afërt

Ekonomi

M&Sillosi zgjeron aktivitetet e saj eksportuese në tregun e lindjës së afërt

Më: 10 prill 2019 Në ora: 10:20
M&Sillosi

Këte javë kompania e mirënjohur për prodhimin e miellit M&Sillosi nga Xërxa ka arritur të lansoj brendin e vet miell Finnesa Tipit 400 si dhe Finnesa Integral, duke filluar bashkëpunimin me komaninë MAC-AAA FREIGHT AND LOGISTICS LLC me seli në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Kompani kjo e mirënjohur për furnizm me produkte ushqimore në Lindjen e afërt. Me një konkurenc të pakompromis të kësaj dege të industrisë, prodhuesit Kosovarë duke iu falenderuar standardeve të larta te prodhimit e të cilat standarde janë dëshmuar me certifikime ndërkombëtare për kontrollin e kualitetit,kan arritur të sigurojnë një treg premtues që do të ndikoj jo vetëm në industrinë përpunuese të miellit por indirekt edhe në intensifikimin e kësaj kompanie për stimulimin e zhvillimit të degës së bujqësisë në kontekst të sigurimit të grurit të nevojshëm për përpunim.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...