Ministri Shala, në monitorim duke analizuar çdo lloj barriere tregtare - Bota Sot
Ministri Shala, në monitorim duke analizuar çdo lloj barriere tregtare

Ekonomi

Ministri Shala, në monitorim duke analizuar çdo lloj barriere tregtare

Nga: Z.B Më: 15 prill 2019 Në ora: 15:24
Foto nga takimi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka marrë pjesë në monitorim të vazhdueshëm dhe duke analizuar çdo lloj barriere tregtare, tarifore dhe jo tarifore që vendoset për produktet e Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Shala përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se, sot ka pasur takim ku u prezantu raporti tregtar, ku shihet qartë që barrierat tarifore dhe jo tarifore më të larta janë me Serbinë, por edhe vendet tjera.

Postimi plotë:

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë është në monitorim të vazhdueshëm dhe duke analizuar çdo lloj barriere tregtare, tarifore dhe jo tarifore që vendoset për produktet e Kosovës gjatë eksportit në cilindo vend, sidomos me ato të CEFTA-së.

Sot patëm takim ku u prezantu raporti tregtar, ku shihet qartë që barrierat tarifore dhe jo tarifore më të larta janë me Serbinë, por edhe vendet tjera.

Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me institucionet e vendeve mike që secilën barrierë tregtare për produktet e Kosovës ta eliminojmë në kohë sa më të shkurtër të mundshme.E.SH
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...