Shala: MTI fokus kryesor e ka mbështetjen e prodhuesve vendor - Bota Sot
Shala: MTI fokus kryesor e ka mbështetjen e prodhuesve vendor

Ekonomi

Shala: MTI fokus kryesor e ka mbështetjen e prodhuesve vendor

Nga: A.SH Më: 24 prill 2019 Në ora: 14:30
Endrit Shala

Në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2019, të mbajtur sot, u ekspozuan produktet vendore shumë cilësore.

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, shpreh mirënjohje për prodhuesit e Kosovës që me punën e tyre po kontribuojnë në zhvillimin ekonomik të vendit, hapjen e vendeve të reja të punës dhe përmirësimin e bilancit tregtar.

Ai përmes një postimi në facebook, ka shkruar se, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë fokus kryesor e ka mbështetjen e prodhuesve vendor, që sot i ekspozuan produktet e tyre shumë cilësore në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2019”.

Postimi i plotë:

Shpreh mirënjohje për prodhuesit e Kosovës që me punën e tyre po kontribuojnë në zhvillimin ekonomik të vendit, hapjen e vendeve të reja të punës dhe përmirësimin e bilancit tregtar. Ministria e Tregtisë dhe Industrisë fokus kryesor e ka mbështetjen e prodhuesve vendor, që sot i ekspozuan produktet e tyre shumë cilësore në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2019”. Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë janë të përkushtuara në përkrahjen e prodhuesve vendor që t’i certifikojnë produktet e tyre, që të jenë të gatshëm dhe konkurrent për tregjet e huaja. Të vazhdoni të punoni me kualitet dhe ta rrisim cilësinë e prodhimeve tona, që ta rrisim edhe tregun dhe besimin në produkte “Made in Kosova”. E.SH

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...