Rriten sërish çmimet e naftë - Bota Sot
Rriten sërish çmimet e naftë

Ekonomi

Rriten sërish çmimet e naftë

Më: 1 maj 2019 Në ora: 12:35
Foto ilustrim

Një barel naftë sot është shitur për më shumë se 75 dollarë, për herë të parë deri në fund të tetorit të vitit të kaluar.

Në rritjen e çmimeve të naftës ka ndikuar paralajmërimi për sanksione më të rrepta të SHBA-së kundrejt Iranit.

Çmimi i naftës brent nga dje deri sot është rritur për 78 cent dhe një barel shitet për 75,35 dollarë.

Ndërsa nafta e lehtë amerikane është shtrenjtuar për 19 cent dhe sot një barel shitet për 66,08 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...