Prizreni ndan grante për biznese - Bota Sot
Prizreni ndan grante për biznese

Ekonomi

Prizreni ndan grante për biznese

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 09:31
ilustrim

Komuna e Prizrenit do të bëj sot ndarjen e granteve për përfituesit e projektit “Mbështetje stabilitetit socio-ekonomik në rajonin e Ballkanit Perëndimor 2019-2020”.

Ndarja e granteve është realizuar në bashkëpunim mes Komunës së Prizrenit dhe organizatës Help, me qëllim të përkrahjes së bizneseve të Prizrenit.

Të pranishëm në këtë aktivitet do të jenë kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Rural, Sevil Kazaz, drejtoresha e organizatës Help, Shqipe Breznica, si dhe përfituesit e këtij projekti.

Ndarja e granteve do të bëhet në Sallën e Kuqe tek objekti i Administratës Komunale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...