Udhëzimet që nuk përputhen me Ligjin për Miniera dhe Minerale, OAK në konferencë - Bota Sot
Udhëzimet që nuk përputhen me Ligjin për Miniera dhe Minerale, OAK në konferencë

Ekonomi

Udhëzimet që nuk përputhen me Ligjin për Miniera dhe Minerale, OAK në konferencë

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 07:19
Foto ilustrim

Oda e Afarizmit të Kosovës sot do të mbajë një konferencë për media.

Sipas njoftimit, konferenca ka të bëjë lidhur me Udhëzimet Administrative të cilat janë në mospërputhje me Ligjin për Minierat dhe Mineralet që po pengojnë zhvillimin e bizneseve të këtij sektori. 

Konferenca që mbahet në zyrat e OAK-ut do të nisë prej orës 11:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat