Koronavirusi 'ringjalli' Bitcoinin - Bota Sot
Koronavirusi 'ringjalli' Bitcoinin

Ekonomi

Koronavirusi 'ringjalli' Bitcoinin

Më: 9 maj 2020 Në ora: 19:48
Foto ilustrim

Çmimet e tregut të Bitcoin janë rritur nga 6700 $ në fillimin e muajit Prill në gati 10000 $ në fund të Prillit.

Bitcoin është duke luajtur një rol të Arit pasi që duket si një investim i sigurt dhe premtues.

Kështu thotë eksperti financiar Florian Aliu përmes një shkrimi në Facebook.

"Zhvillime shumë interesante, kur investitorët kanë humbur besimin ndaj instrumenteve të tjerë tradicionalë financiarë, monedhat dixhitale po lulëzojnë" ka shkruar Aliu në Facebook.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat