Rithemelohet Komisioni Ndërministror për Investime Strategjike - Bota Sot
Rithemelohet Komisioni Ndërministror për Investime Strategjike

Ekonomi

Rithemelohet Komisioni Ndërministror për Investime Strategjike

Më: 31 maj 2020 Në ora: 12:03
Ilustrim

Me propozimin e Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Qeveria ka rithemeluar Komisionin Ndërministror për Investime Strategjike.

Ndonëse në kohë pandemie, MEPTINIS thotë se ka vendosur kontakte të shumta me investitorë potencialë në sektorë të rëndësishëm për zhvillimin e Republikës së Kosovës.

“Ministria është duke shqyrtuar kërkesat e 23 aplikuesve për statusin e investitorit strategjik”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat