Çmimi i arit arrin vlerën më të lartë në histori - Bota Sot
Çmimi i arit arrin vlerën më të lartë në histori

Ekonomi

Çmimi i arit arrin vlerën më të lartë në histori

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 14:26
Foto ilustrim

Çmimi i arit ka arritur vlerën e 2000 dollarëve për ons për here të pare në histori.

Pandemia e koronavirusit, rritja e rrezikut gjeopolitik, një dollar më i dobët amerikan dhe perspektiva e një stimulimi më shumë kanë nxitur të gjithë tubimin e shufrave.

Kështu thuhet në një artikull të postuar nga Bloomberg.

Raportin e gjeni këtu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat