Rënie drastike e valutës, ja me sa do të këmbehen monedhat e huaja për sot

Ekonomi

Rënie drastike e valutës, ja me sa do të këmbehen monedhat e huaja për sot

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

Muaji nëntor mbyllet me një zhvlerësim të monedhave të huaja përballë lekut.

Dollari në kuotat e 112 Lekë, Euro, në kuotat e 166 Lekëve, Franga më lart në kuotat e 117 Lekëve dhe Dollari kandez në kuotat e 82 Lekëve.

Paundi britanik përgjatë këtij muaji është luhatur nga 133 Lekë në 135 Lekë.

Sot, me 30 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.4 lekë dhe shitet me 113.4 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.8 lekë dhe shitet me 133.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.5 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 82.5 lekë dhe në shitje me 84.5 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat