Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Njihuni me kursin e këmbimit për sot

Ekonomi

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Njihuni me kursin e këmbimit për sot

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 10:55
Foto ilustrim

Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë, 3 Dhjetor, me 110.4 lekë dhe është shitur me 112 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar dobësim.

Sakaq monedha evropiane euro qëndron në të njëjtat nivele prej disa ditësh.

Ajo blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë.

Paundi britanik, sot blihet me 134.9 lekë dhe shitet me 136.1 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat