Çmimet e papërballueshme, ankohet edhe mërgimtari nga Amerika

Ekonomi

Çmimet e papërballueshme, ankohet edhe mërgimtari nga Amerika

Më: 11 janar 2023 Në ora: 14:21
Foto ilustrim

Ani pse kaluan festat e vitit të ri, çmimet e produkteve bazike po vazhdojnë të rriten.

Së fundi rritjes së çmimeve iu janë bashkuar edhe rritja e çmimit të vezëve, duhanit dhe mishit.

Qytetarët nuk e kanë pritur aspak mirë, të cilë i konsiderojnë si çmime të papërballushme.

Madje, jo vetëm qytetarët në Kosovë po ankohen, rritje të papërballushme e ka konsideruar edhe mërgimtari nga Amerika.

Për më shumë ndiqni videon më poshtë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat