OAK organizon tryezën me prodhuesit e miellit në Kosovë - Bota Sot
OAK organizon tryezën me prodhuesit e miellit në Kosovë

Ekonomi

OAK organizon tryezën me prodhuesit e miellit në Kosovë

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 07:20
ilustrim

Oda Afarizmit të Kosovës (OAK) sot organizon takim të përbashkët me prodhuesit e miellit në Kosovë.

Takimi është projektuar për të identifikuar dhe artikuluar pengesat e të bërit biznes për prodhuesit e miellit.

Kosova është vendi i 76-të në botë që bënë pasurimin e miellit me acid folik dhe hekur, çka ndikon shumë në ruajtjen e shëndetit publik dhe parandalimin e sëmundjeve të ndryshme.

Takimi do të fokusohet në sfidat me të cilat po përballet prodhuesi i miellit, sidomos në pasurimin e miellit me acid folik dhe hekur dhe  sfidave që ka ky sektor që të punoj gjatë gjithë vitit.

Të ftuar do të jenë:

Prodhuesit e miellit  në Kosovë,

Vesel Krasniqi – Zv. ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, dhe

Bashkim Zejnullahu  - kryetar i Shoqatës së mullisëve të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test